Tumblr Açtım Ben

    Pek fazla vakit harcayamıcaz ama neden olmasın dedik, tumblr'a da el attık. Zira görsel ve animasyon ağırlıklı bloglama için blogger çok eksikti, biz de bu boşluğu tumblr ile dolduralım dedik. Bu sefer siteyi kendi adıma açmış bulunuyorum. Tumblr sayfama BURADAN ulaşabilirsiniz.
    Sitede benim ve diğer arkadaşların paylaştığı gönderiler olacak. Çağa ayak uyduruyoruz. :)
    Tumblr'da gezerken çok güzel bloglara rastlıyorum. Bunlardan biri, tıp fakültesi öğrencilerinin yaşadıklarını küçük animated gif'lerle çok güzel anlatan chronicle this adlı tumblr blogu. Siteyi hazırlayan kişinin mizah anlayışı çok iyi gerçekten. Kendisi Amerika'da okuyan bir tıp fakültesi öğrencisi. Tıp fakültesinde bazı durumlardaki ruh halinizi o kadar iyi anlatmış ki, yazıyla anlatmaya kalksanız belki bir sayfa yazmanız gerekir. Ama animated gif'lerle bir iki saniyelik bi görüntü ile halinizi çok iyi anlatmış.
    Bi de bi noktaya değineyim, her nimette olduğu gibi internetin de ve internet içindeki programların da nasıl kullanılacağı bize kalmış. Siz tumblr açıp içine bilim, kültür veya çeşitli güzellikleri koyabilir, terakkiye alet edebilirsiniz; tutup insanı alçaltacak içerikler ile de meşgul olabilirsiniz. Malum, tumblr en güzelinden en çirkinine her şeyin içinde bulunduğu çok geniş bi siber alem. Dikkat etmeli.
Hayat kısa, güzel düşünüp güzel işlerle meşgul olmak lazım.
    Şimdilik benden bu kadar.

(Tumblr ile bir süre uğraşamıyoruz  :s )

0 yorum: